HAKKIMIZDA

  

  Teknik Kimyasal üretimine 2015 yılında Altınova/Yalova ‘da başlayan Atlantik Aerosol ve Kimya A.Ş. , fabrikasını 400 m2 kapalı, 1600 m2 açık alan üzerine kurmuştur. Büyüme stratejisi olarak ürün yelpazesini genişleterek, müşterilerinin diğer ihtiyaçlarına da cevap verebilmeyi prensip edinen Atlantik Aerosol, üretim hatlarını arttırarak günümüzde toplamda 10.000 m2 ‘lik alanda bulunan modern tesislerinde tamamen yerli üretim yapmaktadır.

  Atlantik Aerosol’ün portföyünde temizleyici, yağlayıcı ve endüstriyel amaçlı teknik kimyasallar, oto kozmetik ürünleri, yakıt ve yağ katkıları, akrilik ve modifiye-akrilik sprey boyalar, sprey yapıştırıcı, sprey leke sökücü ve isteğe yönelik reçetelerle oluşturulabilecek tüm sprey boya ürünleri mevcuttur.

  Atlantik Aerosol, kendi bünyesinde bulunan MxS, Colorium ve HELPER markalarını çeşitli ekonomik sınıflara ayırarak geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir. Ayrıca 30 'dan fazla yerli ve yabancı iş ortağına istenen kalite ve standartta Private Label ( özel etiketli ) üretim yapmaktadır.

  Atlantik Aerosol yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla ürünlerinin kalitesini artırmanın yanında ekonomikleştirmeyi de görev edinmiştir. Bu kapsamda pilot üretim yaparak ilk denemelerini gerçekleştirir ve bunlar için her türlü alt yapı ve imkana sahiptir. Yaptığı düzenli yatırımlarla Ar-Ge departmanının güncel kalmasını ve ürettiği her ürününün kendi ekonomik sınıfı içerisinde kalitesinin aynı olmasını sağlamaktadır.

  Türkiye’de 600 den fazla firma ile bayilik sözleşmesi yaparak ismini kısa sürede sektörün liderleri arasına yazdıran Atlantik Aerosol, 2018 ‘de Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Yakın Doğu pazarlarına adımını atarak uluslararası bir şirket olma yolunda hızla ilerlemektedir.

  Çalışanlarına değer verme politikalarımız dahilinde fabrikamızda çalışmalar SGK ve İSG yönetmelikleriyle tam uyumlu bir şekilde yürütülmekte, eski ve yeni başlayan personele belirli rutinlerde yıllık eğitimler verilmektedir.

  Her geçen gün gücüne güç katarak yoluna devam Atlantik Aerosol ve Kimya A.Ş. yurt içinde ve yurt dışında yaptığı işlerle Türkiye’nin gücüne güç, ekonomisine değer katmaktadır.